17 marca  w Pałacu Młodzieży w Warszawie odbyła się ostatnia runda rozgrywek grupowych Warszawskiej Ligi Debatanckiej dla Szkół Podstawowych.

Nasi reprezentanci zmierzyli się z drużyną ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 13 w debacie nad tezą „Ta izba uważa, że feministki z krajów rozwiniętych nie powinny angażować się w dyskusje skupione wokół feminizmu w krajach rozwijających się”.

Uczniowie z Mysiadła, którzy wylosowali rolę opozycji, musieli dowodzić fałszywości tej tezy. Nasi oponenci przekonywali przede wszystkim, że feministki z krajów rozwiniętych nie znają dobrze realiów panujących w krajach rozwijających się i nie mają kompetencji do rozwiązywania problemów tamtejszych kobiet.

Drużyna z Mysiadła argumentowała natomiast, iż feministki z krajów rozwiniętych są  w stanie nagłaśniać istotne kwestie oraz zmieniać sytuację kobiet w innych krajach poprzez wpływanie na politykę państw, w których same żyją.

Decyzją sędziów debatę wygrała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojciech Lewandowski, Igor Majkowski, Michał Anielski oraz Filip Soluch. Wygrana ta zapewniła drużynie z Mysiadła wyjście z grupy i udział w fazie finałowej rozgrywek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!